Nagrzewnice powietrza

Nagrzewnice to przenośne lub stacjonarne urządzenia do ogrzewania pomieszczeń lub otwartych przestrzeni w niewykończonych obiektach. Zapewniają ciepło gdy w obiekcie nie ma innego źródła ogrzewania lub jest ono niewystarczające. Ze względu na rodzaj wykorzystywanego zasilania/ paliwa nagrzewnice posiadają różną budowę oraz moc. Jednakże oprócz nagrzewnic elektrycznych (obudowa, grzałka, wentylator, kabel elektryczny) pozostałe posiadają obudowę, komorę spalania/grzewczą, wentylator, kabel elektryczny. Większość nagrzewnic przenośnych o znacznych gabarytach posiada zintegrowany zespół jezdny (wózek).

Nagrzewnice elektryczne mogą wykorzystywać jako źródło energii prąd o napięciu 230V lub trójfazowy. W pozostałych urządzeniach jako paliwo wykorzystuje się w zależności od rodzaju: olej opałowy, gaz, paliwa stałe.

ELEKTRYCZNE NAGRZEWNICE POWIETRZA

Nagrzewnice elektryczne to przenośne urządzenia grzewcze, które mogą wykorzystywać jako źródło energii prąd o napięciu 230V lub trójfazowy. Składają się z obudowy, grzałki, wentylatora, kabla elektrycznego i sterownika. Posiadają termiczne zabezpieczenie silnika oraz wbudowany termostat przegrzania.

Nagrzewnice elektryczne posiadają taką moc ile pobierają prądu tzn. do wytworzenia mocy 1 kW potrzebują pobrać 1 kWh prądu.

Ponieważ przy produkcji ciepła nie zachodzi proces spalania, nagrzewnice elektryczne nie zużywają tlenu w pomieszczeniu. Oznacza to, że pomieszczenia ogrzewane w ten sposób nie wymagają wentylacji. Nagrzewnice elektryczne dają   „suche” ciepło, w przeciwieństwie do np. nagrzewnic gazowych, mocno nawilżających powietrze.

Regulowana wydajność cieplna oraz natychmiastowa gotowość operacyjna to główne atuty nagrzewnic elektrycznych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl