Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Produkt dnia
Najlepsza oferta tygodnia
TOSAINE 1 szt. wysyłka kurierska
TOSAINE 1 szt. wysyłka kurierska

289,00 zł

234,96 zł

szt.
CORONA RX2485
CORONA RX2485

1 090,00 zł

886,18 zł

szt.
Klimatyzator przenośny do kampera FRAL SUPER COOL FSC04 WI-FI
Klimatyzator przenośny do kampera FRAL SUPER COOL FSC04 WI-FI

1 990,00 zł

1 617,89 zł

szt.
Klimatyzator przenośny do kampera FRAL SUPER COOL FSC05S WI-FI
Klimatyzator przenośny do kampera FRAL SUPER COOL FSC05S WI-FI

2 990,00 zł

2 430,89 zł

szt.
TOSAINE 5 szt. wysyłka kurierska
TOSAINE 5 szt. wysyłka kurierska

1 445,00 zł

1 174,80 zł

Ogrzewanie

Ogrzewanie to proces dostarczania energii do pomieszczenia, w celu podniesienia lub utrzymania jego temperatury. Do ogrzewania pomieszczeń stosuje się układy grzewcze stacjonarne np. ogrzewanie centralne podłogowe, nadmuchowe itp. lub przenośne urządzenia grzewcze np. piecyki naftowe, nagrzewnice itd. 

PIECYKI NAFTOWE

Piecyki naftowe to urządzenia przenośne, wykorzystujące do uzyskania ciepła spalanie specjalnego paliwa naftowego TOSAINE sprzedawanego w 20 l. pojemnikach w sieci sklepów na terenie całego kraju. Paliwo TOSAINE jest specjalnie oczyszczone aby produkty spalania zawierały jak najmniej substancji szkodliwych i zapachowych. Używanie paliwa Tosaine w piecykach naftowych powoduje, że są one dużo bezpieczniejsze od ogrzewaczy gazowych oraz nie powodują zawilgocenia pomieszczeń.

Piecyki naftowe to urządzenia składające się z metalowej obudowy oraz w zależności od rodzaju piecyka, z komory spalania z wtryskiem paliwa, elektronicznego panelu sterującego i wentylatora oraz kabla elektrycznego (piecyki elektroniczne) lub kolumny spalania, knota, żarnika oraz baterii (piecyki knotowe).

Piecyki naftowe knotowe działają na zasadzie spalania paliwa nasączającego knot i podgrzewającego kolumnę spalania, co powoduje oddawanie ciepła do pomieszczenia na zasadzie konwekcji i promieniowania podczerwonego. Piecyki elektroniczne działają na zasadzie wtrysku paliwa do komory spalania i rozprzestrzeniania ciepłego powietrza dzięki wentylatorowi nadmuchowemu.

Charakterystyczny zapach spalin może być wyczuwalny podczas włączania i wyłączania piecyka, kiedy urządzenie jest zimne lub stygnie. Jednak podczas pracy zapach prawie nie jest wyczuwalny. Podobnie jak w przypadku wszystkich urządzeń, w których zachodzi proces spalania w pomieszczeniu, w którym użytkowany jest piecyk naftowy należy zapewnią podstawową wentylację (np. grawitacyjną).

Piecyki knotowe (tradycyjne)

Piecyki naftowe knotowe działają na zasadzie spalania paliwa nasączającego knot i podgrzewającego kolumnę spalania, co powoduje oddawanie ciepła do pomieszczenia na zasadzie konwekcji i promieniowania podczerwonego.

Paliwo nalane do zbiornika przepływa przez zawór do komory, w której zanurzona jest dolna część knota. Górna część knota jest wysunięta z komory. Wciśnięcie i przytrzymanie przycisku start powoduje podanie z żarnika zasilanego bateriami iskry na nasączoną górną część knota. Po ok. 2 sek. pojawia się płomień powstający ze spalania się parującego paliwa. Należy puścić przycisk start aby niepotrzebnie nie rozładowywać baterii. Po ok. 1 min. płomień rozgrzewa kolumnę spalania, która emituje ciepło do pomieszczenia. Kolumna spalania umieszczona za kratką zabezpieczającą daje ładny, wizualny efekt.

Piecyki knotowe posiadają czujnik czadu z automatycznym wyłącznikiem oraz czujnik bezwładnościowy wyłączający urządzenie przy przechyleniu lub przewróceniu. Niektóre modele mają nieznaczną możliwość regulacji mocy oraz katalizator ceramiczny dopalający stygnące opary.

Ze względu na zachodzący w piecyku proces spalania ( zapotrzebowanie na powietrze), w ten sposób ogrzewane pomieszczenia muszą posiadać wentylację np. grawitacyjną.

Piecyki knotowe to łatwe w obsłudze przenośne urządzenia grzewcze polecane do pomieszczeń gdzie występują niedobory prądu, domków letniskowych, ogrodów zimowych jak również do innych miejsc gdzie chcemy zabrać ciepło ze sobą.

Piecyki elektroniczne

Piecyki elektroniczne to najnowocześniejsze i najbardziej zaawansowane piecyki naftowe, działające na zasadzie wtrysku paliwa do komory spalania i rozprzestrzeniania ciepłego powietrza dzięki wentylatorowi nadmuchowemu.

Piecyk elektroniczny składa się z nienagrzewającej się obudowy, komory spalania z wtryskiem paliwa, termostatu, elektronicznego panelu sterującego i wentylatora oraz kabla elektrycznego. Piecyk elektroniczny spala specjalne paliwo do piecyków naftowych TOSAINE, jednakże do funkcjonowania panelu sterującego i wentylatora nadmuchowego potrzebne jest zasilanie prądem elektrycznym 230V.

Paliwo nalane do zbiornika przepływa przez pompę do końcówki wtryskiwacza. Następnie jest rozpylane w komorze wstępnej, gdzie odparowuje, i jest mieszane z powietrzem. Mieszanka przepływa do palnika gdzie ulega zapłonowi. Zasilany prądem wentylator rozprowadza ciepłe powietrze po pomieszczeniu. Sterowanie pracą piecyka polega na odpowiednim zaprogramowaniu przyciskami panelu sterującego piecyka.

Ze względu na zachodzący w piecyku proces spalania ( zapotrzebowanie na powietrze), w ten sposób ogrzewane pomieszczenia muszą posiadać wentylację np. grawitacyjną.

W zależności od modelu istnieje możliwość zaprogramowania włączenia i/lub wyłączenia piecyka o wybranej godzinie, w danym dniu tygodnia. Piecyki elektroniczne umożliwiają nastawienie żądanej temperatury w pomieszczeniu,  posiadają czujnik O2, CO, CO2 z automatycznym wyłącznikiem, czujnik bezwładnościowy wyłączający urządzenie przy przechyleniu lub przewróceniu oraz zabezpieczenie przed dziećmi.

Piecyki elektroniczne to łatwe w obsłudze, programowalne, przenośne urządzenia grzewcze polecane do wszelkich pomieszczeń a szczególnie domków letniskowych, ogrodów zimowych jak również do innych miejsc. Możliwość programowania parametrów pracy  zwiększa bezpieczeństwo i ekonomię ich użytkowania.

NAGRZEWNICE POWIETRZA

Nagrzewnice to przenośne lub stacjonarne urządzenia do ogrzewania pomieszczeń lub otwartych przestrzeni w niewykończonych obiektach. Zapewniają ciepło gdy w obiekcie nie ma innego źródła ogrzewania lub jest ono niewystarczające. Ze względu na rodzaj wykorzystywanego zasilania/ paliwa nagrzewnice  czytaj dalej

posiadają różną budowę oraz moc. Jednakże oprócz nagrzewnic elektrycznych (obudowa, grzałka, wentylator, kabel elektryczny) pozostałe posiadają obudowę, komorę spalania/grzewczą, wentylator, kabel elektryczny. Większość nagrzewnic przenośnych o znacznych gabarytach posiada zintegrowany zespół jezdny (wózek).

Nagrzewnice elektryczne mogą wykorzystywać jako źródło energii prąd o napięciu 230V lub trójfazowy. W pozostałych urządzeniach jako paliwo wykorzystuje się w zależności od rodzaju: olej opałowy, gaz, paliwa stałe.

Elektryczne nagrzewnice powietrza

Nagrzewnice elektryczne to przenośne urządzenia grzewcze, które mogą wykorzystywać jako źródło energii prąd o napięciu 230V lub trójfazowy. Składają się z obudowy, grzałki, wentylatora, kabla elektrycznego i sterownika. Posiadają termiczne zabezpieczenie silnika oraz wbudowany termostat przegrzania.

Nagrzewnice elektryczne posiadają taką moc ile pobierają prądu tzn. do wytworzenia mocy 1 kW potrzebują pobrać 1 kWh prądu.

Ponieważ przy produkcji ciepła nie zachodzi proces spalania, nagrzewnice elektryczne nie zużywają tlenu w pomieszczeniu. Oznacza to, że pomieszczenia ogrzewane w ten sposób nie wymagają wentylacji. Nagrzewnice elektryczne dają   „suche” ciepło, w przeciwieństwie do np. nagrzewnic gazowych, mocno nawilżających powietrze.

Regulowana wydajność cieplna oraz natychmiastowa gotowość operacyjna to główne atuty nagrzewnic elektrycznych.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl