Osuszacze domowe

OSUSZACZE KONDENSACYJNE DOMOWE

Najbardziej popularne, niewielkie urządzenia w plastikowej obudowie, wyposażone w wentylator, układ sterujący oraz skraplający i odprowadzający wodę, posiadają zbiornik oraz możliwość stałego odprowadzania wody. Oprócz filtra wstępnego często posiadają filtr węglowy, jonizator lub lampę UV.  Większość osuszaczy wyposażona jest w kółka jezdne. Urządzenia tego typu są estetyczne, dość lekkie i łatwe w obsłudze.

Ze względu na małe rozmiary oraz niska cenę zakupu urządzenia te są wyposażone w parownik zbudowany z gęsto upakowanych blaszanych listków ( lamelek). Z tego powodu nie zaleca się używania tego typu urządzeń przy szlifowaniu lub gipsowaniu ścian (istnieje możliwość nieodwracalnego zatkania przestrzeni między lamelkami).

Zasadniczo domowe osuszacze kondensacyjne pracują w pomieszczeniach o temperaturze od 12°C i wilgotności powyżej 50%Rh.

Jednak najbardziej efektywne w polskich warunkach pogodowych kondensacyjne osuszacze domowe zbierają wodę już w pomieszczeniach o temperaturze od 7°C i wilgotności powyżej 35%Rh.

Osuszacze domowe tworzą odpowiednie warunki dla budynku, mieszkania i jego domowników. Utrzymują w doskonałym stanie konstrukcje budowlane, wpływają na trwałość podłóg drewnianych, mebli, tapet, dywanów i odzieży. Stosowanie ich w domu łagodzi przebieg wielu schorzeń m. in. reumatyzmu, astmy, różnych alergii.

OSUSZACZE ADSORBCYJNE DOMOWE

Szczególnie polecane do tzw. zimnych pomieszczeń o temperaturze poniżej 12°C

Adsorbcyjne domowe osuszacze powietrza to bardzo lekkie plastikowe skrzynki wyposażone w filtr wstępny powietrza, wentylator, układ sterujący, chłodnicę, rotor, grzałkę oraz zbiornik i możliwość stałego odprowadzenia wody. Dodatkowo mogą być wyposażone w filtr węglowy.

Typowa dla domowych osuszaczy adsorbcyjnych budowa rotora, w postaci krzemowego, porowatego plastra wyklucza jego zastosowanie w celach remontowych oraz używania tego typu urządzeń przy szlifowaniu lub gipsowaniu ścian (istnieje możliwość nieodwracalnego zatkania przestrzeni porowatej). Jednocześnie dzięki takiej budowie osuszacz adsorbcyjny  pochłania w niskich temperaturach więcej wilgoci niż kondensacyjny.

Wydajność osuszaczy adsorbcyjnych jest w niewielkim stopniu zależna od temperatury otoczenia. Osuszacz pracuje już w temperaturze od 1°C do 40°C.

Osuszacze adsorbcyjne bardzo dobrze sprawdzają się w niedogrzanych pomieszczeniach np. piwnicach, garażach, magazynach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl