Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Produkt dnia
Najlepsza oferta tygodnia
TOSAINE 1 szt. wysyłka kurierska
TOSAINE 1 szt. wysyłka kurierska

289,00 zł

234,96 zł

szt.
TOSAINE 5 szt. wysyłka kurierska
TOSAINE 5 szt. wysyłka kurierska

1 445,00 zł

1 174,80 zł

CORONA RX2485
CORONA RX2485

1 090,00 zł

886,18 zł

szt.
Termowentylator Ceramiczny Argo Boogie Plus
Termowentylator Ceramiczny Argo Boogie Plus

229,00 zł

186,18 zł

szt.
CORONA RX3085
CORONA RX3085

1 290,00 zł

1 048,78 zł

szt.
Piecyki naftowe

Piecyki naftowe to urządzenia przenośne, wykorzystujące do uzyskania ciepła spalanie specjalnego paliwa naftowego TOSAINE sprzedawanego w 20 l. pojemnikach w sieci sklepów na terenie całego kraju. Paliwo TOSAINE jest specjalnie oczyszczone aby produkty spalania zawierały jak najmniej substancji szkodliwych i zapachowych. Używanie paliwa Tosaine w piecykach naftowych powoduje, że są one dużo bezpieczniejsze od ogrzewaczy gazowych oraz nie powodują zawilgocenia pomieszczeń.

Piecyki naftowe to urządzenia składające się z metalowej obudowy oraz w zależności od rodzaju piecyka, z komory spalania z wtryskiem paliwa, elektronicznego panelu sterującego i wentylatora oraz kabla elektrycznego (piecyki elektroniczne) lub kolumny spalania, knota, żarnika oraz baterii (piecyki knotowe).

Piecyki naftowe knotowe działają na zasadzie spalania paliwa nasączającego knot i podgrzewającego kolumnę spalania, co powoduje oddawanie ciepła do pomieszczenia na zasadzie konwekcji i promieniowania podczerwonego. Piecyki elektroniczne działają na zasadzie wtrysku paliwa do komory spalania i rozprzestrzeniania ciepłego powietrza dzięki wentylatorowi nadmuchowemu.

Charakterystyczny zapach spalin może być wyczuwalny podczas włączania i wyłączania piecyka, kiedy urządzenie jest zimne lub stygnie. Jednak podczas pracy zapach prawie nie jest wyczuwalny. Podobnie jak w przypadku wszystkich urządzeń, w których zachodzi proces spalania w pomieszczeniu, w którym użytkowany jest piecyk naftowy należy zapewnią podstawową wentylację (np. grawitacyjną).

PIECYKI KNOTOWE (TRADYCYJNE)

Piecyki naftowe knotowe działają na zasadzie spalania paliwa nasączającego knot i podgrzewającego kolumnę spalania, co powoduje oddawanie ciepła do pomieszczenia na zasadzie konwekcji i promieniowania podczerwonego.

Paliwo nalane do zbiornika przepływa przez zawór do komory, w której zanurzona jest dolna część knota. Górna część knota jest wysunięta z komory. Wciśnięcie i przytrzymanie przycisku start powoduje podanie z żarnika zasilanego bateriami iskry na nasączoną górną część knota. Po ok. 2 sek. pojawia się płomień powstający ze spalania się parującego paliwa. Należy puścić przycisk start aby niepotrzebnie nie rozładowywać baterii. Po ok. 1 min. płomień rozgrzewa kolumnę spalania, która emituje ciepło do pomieszczenia. Kolumna spalania umieszczona za kratką zabezpieczającą daje ładny, wizualny efekt.

Piecyki knotowe posiadają czujnik czadu z automatycznym wyłącznikiem oraz czujnik bezwładnościowy wyłączający urządzenie przy przechyleniu lub przewróceniu. Niektóre modele mają nieznaczną możliwość regulacji mocy oraz katalizator ceramiczny dopalający stygnące opary.

Ze względu na zachodzący w piecyku proces spalania ( zapotrzebowanie na powietrze), w ten sposób ogrzewane pomieszczenia muszą posiadać wentylację np. grawitacyjną.

Piecyki knotowe to łatwe w obsłudze przenośne urządzenia grzewcze polecane do pomieszczeń gdzie występują niedobory prądu, domków letniskowych, ogrodów zimowych jak również do innych miejsc gdzie chcemy zabrać ciepło ze sobą.

PIECYKI ELEKTRONICZNE

Piecyki elektroniczne to najnowocześniejsze i najbardziej zaawansowane piecyki naftowe, działające na zasadzie wtrysku paliwa do komory spalania i rozprzestrzeniania ciepłego powietrza dzięki wentylatorowi nadmuchowemu.

Piecyk elektroniczny składa się z nienagrzewającej się obudowy, komory spalania z wtryskiem paliwa, termostatu, elektronicznego panelu sterującego i wentylatora oraz kabla elektrycznego. Piecyk elektroniczny spala specjalne paliwo do piecyków naftowych TOSAINE, jednakże do funkcjonowania panelu sterującego i wentylatora nadmuchowego potrzebne jest zasilanie prądem elektrycznym 230V.

Paliwo nalane do zbiornika przepływa przez pompę do końcówki wtryskiwacza. Następnie jest rozpylane w komorze wstępnej, gdzie odparowuje, i jest mieszane z powietrzem. Mieszanka przepływa do palnika gdzie ulega zapłonowi. Zasilany prądem wentylator rozprowadza ciepłe powietrze po pomieszczeniu. Sterowanie pracą piecyka polega na odpowiednim zaprogramowaniu przyciskami panelu sterującego piecyka.

Ze względu na zachodzący w piecyku proces spalania (zapotrzebowanie na powietrze), w ten sposób ogrzewane pomieszczenia muszą posiadać wentylację np. grawitacyjną.

W zależności od modelu istnieje możliwość zaprogramowania włączenia i/lub wyłączenia piecyka o wybranej godzinie, w danym dniu tygodnia. Piecyki elektroniczne umożliwiają nastawienie żądanej temperatury w pomieszczeniu,  posiadają czujnik O2, CO, CO2 z automatycznym wyłącznikiem, czujnik bezwładnościowy wyłączający urządzenie przy przechyleniu lub przewróceniu oraz zabezpieczenie przed dziećmi.

Piecyki elektroniczne to łatwe w obsłudze, programowalne, przenośne urządzenia grzewcze polecane do wszelkich pomieszczeń a szczególnie domków letniskowych, ogrodów zimowych jak również do innych miejsc. Możliwość programowania parametrów pracy  zwiększa bezpieczeństwo i ekonomię ich użytkowania.

Bestsellery
Uzdatniacz do wody Brune 1l
Uzdatniacz do wody Brune 1l

125,00 zł

101,63 zł

szt.
TOSAINE 1 szt. wysyłka kurierska
TOSAINE 1 szt. wysyłka kurierska

289,00 zł

234,96 zł

szt.
Osuszacz Powietrza FRAL DRY DIGIT 21LCD
Osuszacz Powietrza FRAL DRY DIGIT 21LCD

1 095,00 zł

890,24 zł

szt.
Ramka instalacyjna rury Fral Super Cool (biała)
Ramka instalacyjna rury Fral Super Cool (biała)

80,00 zł

65,04 zł

szt.
Klimatyzator przenośny do kampera FRAL SUPER COOL FSC03 R290
Klimatyzator przenośny do kampera FRAL SUPER COOL FSC03 R290

1 649,00 zł

1 340,65 zł

szt.
Nawilżacz Profesjonalny PCMH45
Nawilżacz Profesjonalny PCMH45

2 359,00 zł

1 917,89 zł

szt.
Knot seria 2000
Knot seria 2000

119,00 zł

96,75 zł

szt.
Tosai SRE300
Tosai SRE300

1 249,00 zł

1 015,45 zł

szt.
Osuszacz Profesjonalny FRAL SUPER DRY 33.2000 ECO
Osuszacz Profesjonalny FRAL SUPER DRY 33.2000 ECO

2 950,00 zł

2 398,37 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl