Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Produkt dnia
Najlepsza oferta tygodnia
Klimatyzator przenośny do kampera FRAL SUPER COOL FSC04 WI-FI
Klimatyzator przenośny do kampera FRAL SUPER COOL FSC04 WI-FI

1 990,00 zł

1 617,89 zł

szt.
Termowentylator Ceramiczny Argo Boogie Plus
Termowentylator Ceramiczny Argo Boogie Plus

229,00 zł

186,18 zł

szt.
Klimatyzator przenośny do kampera FRAL SUPER COOL FSC05S WI-FI
Klimatyzator przenośny do kampera FRAL SUPER COOL FSC05S WI-FI

2 990,00 zł

2 430,89 zł

szt.
TOSAINE 1 szt. wysyłka kurierska
TOSAINE 1 szt. wysyłka kurierska

289,00 zł

234,96 zł

szt.
CORONA RX3085
CORONA RX3085

1 290,00 zł

1 048,78 zł

szt.
Oczyszczacze powietrza
Oczyszczacze powietrza

Oczyszczanie – to proces polegający na usunięciu niepożądanych substancji chemicznych, biologicznych i cząstek stałych.

Oczyszczacze powietrza to przenośne lub stacjonarne urządzenia przeznaczone do użytku domowego lub komercyjnego służące do usuwania zanieczyszczeń z powietrza. Po podłączeniu do gniazdka o napięciu 230 V i włączeniu oczyszczacza, wentylator zasysa powietrze z jednej strony i kieruje je na zestaw filtrów. Tam powietrze ulega oczyszczeniu, obróbce i/lub wzbogaceniu a następnie jest wydmuchiwane na zewnątrz. Niektóre oczyszczacze posiadają opcjonalnie np. jonizator, wymienny wkład zapachowy, lampę UV.

Najczęściej spotykane rodzaje wkładów do oczyszczaczy to: węglowy, HEPA, PLASMA, elektrostatyczny, fotokatalityczny.

Wydajność oczyszczaczy zależy od przepływu powietrza i zastosowanych filtrów i mierzy się w m³ na godzinę (h). Efektywne oczyszczanie wymaga dwu- lub trzykrotnego przepływu całego powietrza w pomieszczeniu przez urządzenie.

Dla zapewnienia prawidłowego działania oczyszczaczy oraz zapewnienia parametrów i wydajności pracy określonych przez producenta niezbędna jest okresowa wymiana wkładów filtrujących oraz konserwacja urządzenia. Oczyszczacz usuwa większość zanieczyszczeń z powietrza w pomieszczeniu, nie jest jednak filtrem absolutnym. Należy zapewnić okresowe wietrzenie i wpuszczanie świeżego powietrza do pomieszczeń.

Oczyszczacze powietrza idealnie nadają się do oczyszczania powietrza z substancji chemicznych np. dym papierosowy, kurzu, roztoczy, grzybów a niektóre modele także z drobnoustrojów (bakterii, wirusów) oraz zapachów. Dzięki temu oczyszczacze przynoszą ulgę osobom z alergią, astmą lub innymi chorobami układu oddechowego.

OCZYSZCZACZE POWIETRZA DOMOWE

Domowe oczyszczacze powietrza to zasilane prądem o napięciu 230V niewielkie, przenośne urządzenia do usuwania z powietrza zanieczyszczeń chemicznych, biologicznych oraz pyłów i kurzu. Po podłączeniu do gniazdka o napięciu 230 V i włączeniu oczyszczacza, wentylator zasysa powietrze z jednej strony i kieruje je na zestaw filtrów lub do komory oczyszczającej. Tam powietrze ulega oczyszczeniu, obróbce i/lub wzbogaceniu a następnie jest wydmuchiwane na zewnątrz.

Wyposażenie i konfiguracja domowych oczyszczaczy powietrza jest bardzo zróżnicowane. Mogą być wyposażone w zależności od opcji w:

 • filtry
  • HEPA,
  • PLASMA,
  • węglowy, Eco Sorb CS
  • fotokatalityczny
  • elektrostatyczny
 • lampę UV,
 • jonizator,
 • wkład zapachowy,
 • nawilżacz,
 • ozonator,
 • wyświetlacz LED,
 • pilot,
 • timer.

Ze względu na duży wybór oczyszczaczy istnieje możliwość dopasowania odpowiedniego dla potrzeb urządzenia.

Głównymi kryteriami doboru są: zestawienie filtrów, przepływ powietrza, głośność, zużycie energii oraz funkcje dodatkowe.

Oczyszczacze powietrza idealnie nadają się do oczyszczania powietrza z substancji chemicznych np. dym papierosowy, kurzu, roztoczy, grzybów a niektóre modele także z drobnoustrojów (bakterii, wirusów) oraz zapachów. Dzięki temu oczyszczacze przynoszą ulgę osobom z alergią, astmą lub innymi chorobami układu oddechowego. Oczyszczacze wyposażone w filtry szpitalne typu HEPA H15 wychwytują niebezpieczne wirusy i zmniejszają ryzyko zakażenia w pomieszczeniach ogólnie dostępnych. Takie uzdatniacze powietrza zastosowane w mieszkaniach i domach zmniejszają przenoszenie się zarazków z osób chorych na zdrowe.

OCZYSZCZACZE POWIETRZA PRZEMYSŁOWE

Przemysłowe oczyszczacze powietrza to zasilane prądem o napięciu 230V , przenośne lub stacjonarne urządzenia do usuwania z powietrza zanieczyszczeń chemicznych, biologicznych oraz pyłów i kurzu. Po podłączeniu do gniazdka i włączeniu oczyszczacza, wentylator zasysa powietrze z jednej strony i kieruje je na zestaw filtrów. Tam powietrze ulega oczyszczeniu, obróbce i/lub wzbogaceniu a następnie jest wydmuchiwane na zewnątrz. Istnieje możliwość montażu oczyszczaczy przemysłowych na ścianach lub sufitach.

Najczęściej stosowanym filtrem w tych urządzeniach jest filtr elektrostatyczny. Dzięki jego właściwościom fizykochemicznym zanieczyszczenia chemiczne i biologiczne ulegają neutralizacji. Dodatkowe wyposażenie tych oczyszczaczy to np. jonizator, lampa UV, pilot.

Oczyszczacze przemysłowe posiadają znaczne przepływy powietrza, łatwą obsługę i konserwację ( wystarczy wypłukać filtr elektrostatyczny w specjalnym płynie ). Z tego względu są polecane do dużych pomieszczeń np. kawiarni, restauracji, pubów, archiwów, magazynów itp.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl