Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Produkt dnia
Najlepsza oferta tygodnia
TOSAINE 5 szt. wysyłka kurierska
TOSAINE 5 szt. wysyłka kurierska

1 445,00 zł

1 174,80 zł

TOSAINE 1 szt. wysyłka kurierska
TOSAINE 1 szt. wysyłka kurierska

289,00 zł

234,96 zł

szt.
CORONA RX2485
CORONA RX2485

1 090,00 zł

886,18 zł

szt.
Termowentylator Ceramiczny Argo Boogie Plus
Termowentylator Ceramiczny Argo Boogie Plus

229,00 zł

186,18 zł

szt.
Klimatyzator przenośny do kampera FRAL SUPER COOL FSC04 WI-FI
Klimatyzator przenośny do kampera FRAL SUPER COOL FSC04 WI-FI

1 990,00 zł

1 617,89 zł

szt.
Kryzys energetyczny oraz węglowy – W jaki sposób ogrzać dom na zimę kiedy węgiel jest niedostępny, prąd drogi i istnieje ryzyko braku dostaw energii?
Kryzys energetyczny oraz węglowy – W jaki sposób ogrzać dom na zimę kiedy węgiel jest niedostępny, prąd drogi i istnieje ryzyko braku dostaw energii?

„Kryzys energetyczny oraz węglowy – W jaki sposób ogrzać dom na zimę kiedy węgiel jest niedostępny, prąd drogi i istnieje ryzyko braku dostaw energii?”- Na to i na wiele innych pytań odpowie nasz specjalista z dziedziny ogrzewania Waldemar Jarzynka.

 

W czasach kryzysu, kiedy zdobycie węgla graniczy z cudem, prąd drożeje, a dodatkowo istnieje możliwość przerw w dostawach energii, wszyscy zadajemy sobie pytanie jak przygotować się na zimę i w jaki sposób zapewnić rodzinie ciepło? Jakie widzi Pan rozwiązania dla osób, które codziennie martwią się czy przetrwają zimne dni? Jakie alternatywne źródła są powszechnie dostępne?

Przede wszystkim musimy wymienić dostępne źródła, z których możemy skorzystać kiedy brakuje prądu. Po pierwsze możemy używać gazu z butli. Niestety to źródło ciepła nie za bardzo nadaje się do pomieszczeń mieszkalnych gdyż generuje zbyt dużą ilość pary wodnej. Drugim źródłem ciepła, z którego możemy skorzystać w przypadku braku prądu jest paliwo naftowe, należy jednak pamiętać, aby korzystać z oczyszczonego paliwa, ponieważ jest ono praktycznie bezwonne oraz nie uszkodzi naszego piecyka. Główną zaletą ogrzewania piecykiem naftowym inaczej knotowym jest brak wytwarzania substancji szkodliwych dla człowieka, co znaczy, że możemy go używać w pomieszczeniach zamkniętych pod warunkiem, że zapewnimy stały dostęp powietrza, czyli normalną, prawidłową wentylację.

Proszę opowiedzieć coś więcej o tych piecykach naftowych. W jaki sposób są zasilane oraz czy są bezpieczne w użytkowaniu?

Piecyki posiadają dwa rodzaje zasilania: na baterie oraz są tak zwane piecyki elektryczne naftowe, które podłącza się wtyczką do kontaktu. Baterie oraz prąd potrzebne są tylko do uruchomienia piecyka oraz działania czujników i sensorów, natomiast ogrzewają za pomocą spalania się paliwa. Piecyki naftowe zasilane baterią takie jak Corona RX2485, Corona RX3085 czy Tosai 241A są lekkie oraz łatwe w transporcie dzięki czemu w dowolnej chwili możemy przenieść piecyk do innego pomieszczenia, nie zabierają dużo miejsca, a przede wszystkim są proste w obsłudze. Kolejną ciekawą zaletą jest wytwarzanie promieniowania podczerwonego, które sprawia, że ciepło jest przyjemniejsze w odbiorze oraz dłużej utrzymywane przez ludzki organizm.

A co w przypadku jeżeli piecyk się przewróci? Czy istnieje ryzyko zaczadzenia?

Piecyki posiadają czujniki antywstrząsowe, dzięki czemu gdy przypadkowo potrącimy piecyk lub go przewrócimy, piec od razu się wyłączy. Dodatkowo wyposażone są one w sensory wykrywające tlenek węgla w powietrzu, jeżeli stężenie jest zbyt wysokie wyłączają się zapobiegając zaczadzeniu. Pomimo tego zalecam utrzymywanie prawidłowej wentylacji w pomieszczeniu, w którym piecyk się znajduje.

Dobrze dziękuję Panu bardzo za wyczerpujące odpowiedzi. Jakbyśmy jeszcze mogli to wszystko krótko podsumować.

Oczywiście. W czasach kryzysu energetycznego oraz węglowego, piecyki naftowe są najlepszym alternatywnym źródłem ciepła / ogrzewania, ponieważ nie wymagają podłączenia do prądu oraz paliwo do nich jest łatwo dostępne. Dodatkowym atutem jest możliwość kontrolowania siły grzania w niektórych modelach takich jak Corona RX2485 lub Corona RX3085. Piecyki są po pierwsze bezpieczne, po drugie łatwo dostępne, po trzecie banalne w obsłudze, po czwarte nie wymagają podłączenia do prądu, po piąte dzięki promieniowaniu podczerwonemu ciepło jest przyjemniejsze i dłużej utrzymywane przez nasz organizm i po szóste sprawdzone. Zdecydowanie mogę polecić te produkty każdemu kto zastanawia się nad alternatywnym źródłem ogrzewania.

Dziękuję za rozmowę.

Również dziękuję i pozdrawiam.

 

PIECYKI NAFTOWE MOŻESZ OBEJRZEĆ POD LINKIEM NA DOLE

https://twojklimat.pl/piecyki-naftowe-knotowe-i-elektroniczne.html

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl