Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Produkt dnia
Najlepsza oferta tygodnia
Termowentylator Ceramiczny Argo Boogie Plus
Termowentylator Ceramiczny Argo Boogie Plus

229,00 zł

186,18 zł

szt.
Klimatyzator przenośny do kampera FRAL SUPER COOL FSC05S WI-FI
Klimatyzator przenośny do kampera FRAL SUPER COOL FSC05S WI-FI

2 990,00 zł

2 430,89 zł

szt.
TOSAINE 5 szt. wysyłka kurierska
TOSAINE 5 szt. wysyłka kurierska

1 445,00 zł

1 174,80 zł

CORONA RX2485
CORONA RX2485

1 090,00 zł

886,18 zł

szt.
TOSAINE 1 szt. wysyłka kurierska
TOSAINE 1 szt. wysyłka kurierska

289,00 zł

234,96 zł

szt.
Paliwo do piecyków naftowych. Wszystko co musisz wiedzieć.
Paliwo do piecyków naftowych. Wszystko co musisz wiedzieć.

Przy wyborze piecyków naftowych pojawiają się dwie najpopularniejsze opcje:

- piecyki knotowe

- piecyki elektryczne.

Cechą wspólną knotowych piecyków naftowych jak również elektronicznych jest to, że swoją energię grzewczą otrzymują ze spalania wysokooczyszczonego paliwa naftowego.

 

Piecyki knotowe to świetne rozwiązanie gdy nie mamy dostępu do instalacji elektrycznej, bowiem nie wymagają żadnego zewnętrznego zasilania. Baterie typu R 20 lub R14 zasilają żarnik , który zapala paliwo na knocie. Piecyki knotowe to łatwe w użytkowaniu urządzenia, których regulacja opiera się tylko na zwiększaniu i zmniejszaniu mocy ogrzewania. Dzięki swojej prostocie rzadko ulegają usterkom, a ich konserwacja i obsługa nie wymaga wiele wysiłku.

Piecyki elektroniczne to opcja, która wymaga dostępu do prądu. Tutaj konieczna jest dodatkowa energia do obsługi instalacji elektronicznej piecyka oraz nadmuchu ogrzanego powietrza przy pomocy wbudowanego wentylatora. Tego typu urządzenie umożliwia obieg powietrza i ma płynną regulację temperatury, dzięki czemu możemy precyzyjniej kontrolować ogrzewanie pomieszczenia.

W dobie kryzysu energetycznego piecyki na naftę mogą okazać się najbardziej optymalnym rozwiązaniem. To sprawdzony sposób, który uchroni nas przed wysokim rachunkiem za ogrzewanie pod koniec miesiąca.

Niezależnie od typu piecyka na jaki się zdecydujemy potrzebne jest uzupełnienie paliwa, aby urządzenie działało. Ze względu na brak systemu odprowadzania produktów spalania i pracę w pomieszczeniach o ograniczonej wymianie powietrza, piecyki muszą używać wysokogatunkowego specjalnie oczyszczonego paliwa. Wybór dobrego jakościowo produktu to nie tylko zadbanie o bezpieczeństwo użytkowników, ale także gwarancja, że używany piecyk będzie mógł bezawaryjnie i długo nam służyć.

Na naszej stronie oferujemy sprawdzone paliwo TOSAINE, które idealnie sprawdzi się do zasilania tego rodzaju sprzętu grzewczego. Produkt ten to nafta oczyszczona, pozbawiona frakcji aromatycznych, dzięki temu jest ona bezpieczna i nie pozostawia w ogrzewanym pomieszczeniu nieprzyjemnego zapachu spalin. Cena za litr takiego paliwa to około 15 złotych. Choć wydawać by się mogło, że to wysoka cena, to tak naprawdę praca piecyka jest bardzo wydajna. 20 litrowy kanister pozwala na ogrzewania nawet do kilku dni pracy ciągłej (Czas ten istotnie zależy od mocy piecyka).

Ze względów prawnych przed nabyciem paliwa obowiązkowe jest wypełnienie oświadczenia o przeznaczeniu paliwa (oczywiście jedynym dozwolonym przeznaczeniem są cele opałowe). Przy zakupie dostępne są dwie opcje: wysyłka kurierska lub odbiór własny. Dane przekazywane w oświadczeniu powinny być poparte informacjami z dokumentu tożsamości, którego okazania wymaga ustawodawca. Można zrobić to osobiście lub przekazując elektronicznie dane w formie zanonimizowanej.

Maksymalna ilość paliwa jakie możemy zakupić za jednym razem to pięć pojemników (100 litrów).

Choć procedura zakupu wydaje się być skomplikowana to w rzeczywistości jest bardzo prosta i nie wymaga wiele zachodu. Nasi pracownicy chętnie odpowiedzą na pytania i pomogą w załatwieniu kwestii formalnych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl