Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Produkt dnia
Najlepsza oferta tygodnia
Klimatyzator przenośny do kampera FRAL SUPER COOL FSC05S WI-FI
Klimatyzator przenośny do kampera FRAL SUPER COOL FSC05S WI-FI

2 990,00 zł

2 430,89 zł

szt.
TOSAINE 5 szt. wysyłka kurierska
TOSAINE 5 szt. wysyłka kurierska

1 445,00 zł

1 174,80 zł

Klimatyzator przenośny do kampera FRAL SUPER COOL FSC04 WI-FI
Klimatyzator przenośny do kampera FRAL SUPER COOL FSC04 WI-FI

1 990,00 zł

1 617,89 zł

szt.
CORONA RX2485
CORONA RX2485

1 090,00 zł

886,18 zł

szt.
Termowentylator Ceramiczny Argo Boogie Plus
Termowentylator Ceramiczny Argo Boogie Plus

229,00 zł

186,18 zł

szt.
Jaki nawilżacz powietrza wybrać dla dziecka?
Jaki nawilżacz powietrza wybrać dla dziecka?

Małe pociechy to ogromne szczęście w życiu każdego rodzica. Z wielkim szczęściem wiąże się jednak wielka odpowiedzialność. Od pierwszych dni staramy się chronić nasze dzieci przed niebezpieczeństwami i zapewniać im najlepszą możliwą opiekę. Zwłaszcza w domu, przestrzeni, w której spędzają najwięcej czasu we wczesnych etapach życia. Codziennie dbamy i pilnujemy, aby wszystko było jak najbardziej bezpieczne – zabezpieczamy kanty mebli, zabieramy spoza zasięgu dziecka niebezpieczne przedmioty, szczególnie dbamy o higienę i porządek w mieszkaniu. Czemu więc nie mielibyśmy odpowiednio zadbać także o nasze powietrze?

To co w powietrzu najbardziej będzie nas interesować to jego jakość i wilgotność. Aby lepiej rozumieć jak zmienia się wilgotność powietrza w domach na przestrzeni pór roku zajrzyj do naszego poprzedniego artykułu WILGOTNOŚĆ POWIETRZA W DOMACH NA PRZESTRZENI PÓR ROKU. Jeśli natomiast chcesz zająć się jakością, poznaj sposoby na poprawę powietrza w swoim domu.

Skąd w ogóle wiedzieć, że nawilżacz powietrza dla dziecka jest potrzebny? Jak wiadomo, dzieci są dużo delikatniejsze od dorosłych i często to właśnie one szybciej niż my będą doświadczać skutków zbyt suchego powietrza. Jeśli obserwujesz u dziecka przewlekły katar, drapanie albo częsty ból gardła, suchość i pieczenie oczu lub ust czy podrażnienia skóry, to ważny sygnał, że powietrze w Twoim domu może być zbyt suche.

Wybór odpowiedniego nawilżacza powietrza powinien zależeć od kilku podstawowych cech urządzenia.

Przede wszystkim jego rozmiaru i powierzchni na jakiej chcemy działać. Czy nawilżacz będzie tylko do pokoju dziecka, czy może chcemy aby w całym mieszkaniu dało się odczuć jego działanie? Pamiętaj, że nie zawsze rozmiar urządzenia idzie w parze z jego powierzchnią działania, warto szukać tu złotego środka i znaleźć taki, który będzie pasował do naszego wnętrza, jednocześnie nie rezygnując z dużej przestrzeni, którą może nawilżać.

Konieczne sprawdź głośność nawilżacza. W danych technicznych zwykle podawana jest ona w decybelach. Jednym z objawów zbyt suchego powietrza w mieszkaniach są problemy z zaśnięciem, pamiętajmy jednak, że to także jeden z rezultatów źle dobranego nawilżacza!

Nie każde urządzenie działa tak samo. Choć z zewnątrz wydawać by się mogło, że nawilżacze mogą różnić się tylko drobnymi elementami designu, tak naprawdę istnieją różne sposoby działania tych narzędzi. Wyróżniamy nawilżacze ultradźwiękowe, ewaporacyjne i parowe.

Nawilżacz parowy choć jest najtańszą opcją, nie jest polecany do mieszkań i domów, w których przebywają dzieci. Przez wykorzystanie w swoim systemie grzałki do parowania wody, podgrzewa on urządzenie i wypuszcza bardzo ciepłą parę wodną. Stanowi to ryzyko przypadkowego poparzenia dla dzieci przebywających w mieszkaniu. Co więcej bulgocząca w nawilżaczu woda może być dla niektórych uporczywym dźwiękiem.

 

Jeśli nasze dziecko jest wrażliwe na rozpraszające odgłosy, dobrym wyborem może być nawilżacz ultradźwiękowy ARGO MOON. Są one zdecydowanie najcichszym rodzajem nawilżaczy domowych. Należy jednakże wziąć pod uwagę, że wymagają używania wody demineralizowanej lub przefiltrowanej – Brita znakomicie usuwa kamień – używamy jej do nawilżaczy w biurze i regularnej wymiany wkładów, a przez swoje działanie polegające na rozbijaniu cząsteczek wody dźwiękami powyżej zakresu słyszalności człowieka, nie są one polecane dla właścicieli zwierząt.

Jeśli w Twoim domu są nie tylko dzieci, ale i ulubieni pupile, warto rozważyć nawilżacz ewaporacyjny BRUNE B125. który naturalnie odparowuje wodę i dzięki umieszczonemu wewnątrz wentylatorowi wyprowadza ją do otoczenia. Dużą zaletą jest jego system ograniczający wydajność przy osiągnięciu optymalnej wilgotności, energooszczędność i korzystny wpływ na usuwanie zanieczyszczeń.

 

Kiedy już zdecydujemy jaki typ nawilżacza będzie najlepiej dostosowany do potrzeb dziecka, poświęćmy chwilę na zapoznanie się z dodatkowymi funkcjami urządzenia.

Co okaże się szczególnie przydatne w nawilżaczu, który ma trafić do pokojów naszych pociech?

Funkcja child lock, tzn. blokada przed dziećmi. Jeśli wiesz, że Twój malec z dużym zainteresowaniem odkrywa nowe elementy otoczenia, zabezpieczenie przed niepożądanymi zmianami w działaniu nawilżacza będzie przydatną opcją.

Pojemny zbiornik na wodę i automatyczne dostosowywanie poziomy wilgotności. Po co dokładać sobie obowiązków? Zwracając uwagę na te funkcje nie będziemy musieli się martwić o częste uzupełnianie wody lub źle dobraną wilgotność.

Tryb nocny. W różnych urządzeniach taki tryb może oznaczać różne funkcje. Mogą to być przyciemniane przyciski, cichsza praca czy nawet podświetlenie pełniące zadanie lampki nocnej.  W zależności od tego gdzie chcemy umieścić urządzenie i jak chcemy je użytkować inne opcje będą dla nas korzystniejsze. Warto dokładnie sprawdzić co oznacza tryb nocny w wybranym nawilżaczu.

Przy wyborze odpowiedniego nawilżacza najważniejsze będzie, aby odpowiednio ocenić jakim zadaniom w naszym domu będzie musiało sprostać urządzenie. Kierując się kilkoma najważniejszymi kryteriami wyboru, łatwo możemy wybrać idealny nawilżacz powietrza dla dziecka, a im szybciej decyzja o zastosowaniu go zapadnie, tym szybciej nasze pociechy będą mogły cieszyć się z efektów jego działania!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl